Naga MarketsNial Fuller AuthorPoniższy post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera, który specjalizuje się w analizach price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “10 Reasons Why it Rocks To Be a Trader


Bądźmy szczerzy, trading może czasem zniechęcać. Nawet profesjonalni traderzy mają czasami stratne miesiące, tak więc nie bądź dla siebie zbyt surowy. Myślę, że dobrze jest czasem przypomnieć sobie dlaczego robimy, to co robimy. Trochę pozytywnego myślenia i świeżego spojrzenia na powody, dla których jesteśmy zainteresowani tradingiem, może być bardzo potężnym narzędziem pomocnym w ponownym skupieniu się na tym czego potrzeba, by odnieść sukces. Dobrze jest również przypomnieć sobie dlaczego to robimy, szczególnie w środku nieuniknionej złej passy jest to dokładnie to, co potrzebujemy usłyszeć.

Liczne artykuły i filmy wideo dostępne w sieci na temat ‘problemów w tradingu’ i powodów ‘dla których trading jest trudny’ mogą być po prostu zupełnie zniechęcające. Tak, trading jest trudny i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak tak jak w przypadku czegokolwiek innego wartościowego w życiu, dla stania się konsekwentnie zarabiającym traderem warto jest być PONAD tymi trudnościami. By przypomnieć Ci dlaczego, omówmy 10 powodów, dla których WARTO być traderem bardziej niż wykonywać jakikolwiek inny zawód.

1. Najbardziej oczywisty powód: wolność finansowa

Pojęcie ‘wolność finansowa’ znaczy więcej niż tylko posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy, by nie martwić się o rachunki oraz inne codzienne problemy, to także posiadanie PRAWDZIWEJ wolności. Tylko pomyśl o posiadaniu zdolności do zarabiania wystarczającej ilości pieniędzy, by żyć komfortowo gdziekolwiek na świecie, potrzebując do tego wyłącznie komputera połączonego z internetem – jest to bardzo potężna i motywująca myśl.

Bycie skutecznym traderem nie znaczy tylko, że możesz zarabiać dużo pieniędzy, ale co ważniejsze znaczy to, że posiadasz wolność. Masz swobodę w wyborze robienia tego co chcesz i gdzie chcesz bez zwracania uwagi na koszt.

2. Jesteś ‘hardkorem’

Traderzy to ludzie, którzy szukają wyjścia. Sposobu na wyjście z ‘Matrixa’, którym jest współczesna harówka od 9 do 17. Kto by chciał spędzać większość życia na pracy, która daje więcej pieniędzy komuś innemu, a nie jemu samemu. Takie jest właśnie myślenie tradera. On lub ona widzi świat takim jaki naprawdę jest i nie wierzy w jakieś bajki, które wciska im społeczeństwo.

Tak więc, by być traderem, musisz mieć sposób myślenia odmienny od mas. Jesteś ‘samotnym wilkiem’, który przyjmuje myślenie ‘ja przeciwko całemu światu’ i nie obchodzi mnie, co sobie inni pomyślą. Wielu ludzi pytanych o trading będzie po prostu mówić coś w stylu “to zbyt ryzykowne”, albo że jest to zarezerwowane tylko dla ‘elit’. Ci ludzie to właśnie masy, ‘owieczki’, które są szczęśliwe pozostając uśpione wewnątrz ‘Matrixa’. Ty jednak chcesz być traderem co znaczy, że masz mentalność niesamowitej ‘gwiazdy rocka’, która nie akceptuje status quo jakie ma do zaoferowania społeczeństwo.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

3. Ucieczka z niewolniczej harówki od 9 do 17

Życie na jakie pozwala bycie profesjonalnym traderem jest naprawdę niesamowite. Siedzenie na plaży, relaks, w trakcie miesiąca od czasu do czasu wejście w transakcję, gdy widzisz wysoce prawdopodobny sygnał price action; nieźle, prawda?

Jednakże nawet lepsze jest to, że nie masz potrzeby stawiania się na ‘raport’ w pracy każdego dnia. Wstawanie o 6 rano, by przygotować się na wyjazd do pracy nie jest dla nikogo zabawnym pomysłem. Bycie ‘traderem na pełny etat’ pozwala na ucieczkę z tej formy współczesnego niewolnictwa. Jestem mocno przekonany o tym, że sposób w którym wszyscy idą do pracy na 40 godzin tygodniowo (lub więcej), ślęczą nad biurkami w swoim kącie jest po prostu nowoczesną formą niewolnictwa. Trading zapewnia okazję, aby od tego uciec. Nie jest to oczywiście proste, ale bynajmniej daje nam szansę na realną, prawdziwą wolność.

4. Elastyczność

Elastyczność, jaką zyskujesz będą traderem jest niesamowita. Nie musisz się martwić ‘niewykonaną robotą’ lub ‘gorączkowymi telefonami’ jeśli chcesz odwiedzić krewnych lub jechać na wakacje. Możesz stworzyć swój własny harmonogram, podróżować gdzie chcesz oraz robić co chcesz i kiedy chcesz. Jeśli o mnie chodzi, to że nie muszę żyć zgodnie z cudzymi ‘zasadami’ lub zadaniami jest jedną z największych zalet bycia traderem. 

5. Czas dla rodziny

Jeśli masz dzieci, bycie traderem pozwala Ci spędzać z nimi więcej czasu oraz towarzyszyć im podczas dorastania. To szczególnie satysfakcjonujące, gdy są one małe i codziennie robią nowe rzeczy. Spędzanie po 8 czy 10 godzin w pracy każdego dnia powoduje, że tracisz co najmniej połowę ich dzieciństwa, gdy dorastają. Naprawdę nie można płacić takiej ceny w zamian za bycie z rodziną. Bycie ‘domowym traderem’ pozwoli ci mieć ten czas. 

6. Lepsze zrozumienie świata

Kurs euro do dolara europa kontynentJako trader lepiej rozumiesz różnice w sile poszczególnych gospodarek na świecie. Zawsze zdumiewało mnie to, jak mało większość ludzi wie na temat kursów wymiany i układu sił w różnych krajach. Jako trader walutowy, staniesz się skupiony na działaniu ceny różnych par walutowych, a to pomoże ci zrozumieć świat w jaśniejszy i bliższy sposób niż rozumie go większość ludzi, którzy nie są traderami. Dla przykładu, jeśli chcesz odbyć podróż do innego kraju, będziesz już prawdopodobnie znał różnice w kursie waluty pomiędzy tym, a własnym krajem, o czym większość ludzi nie ma pojęcia. 

7. Ty dyktujesz warunki

Bycie traderem oznacza, że to ty dyktujesz warunki. Sam podejmujesz decyzje zarówno na rynku jak i w życiu. Jeśli budzisz się któregoś dnia i czujesz, że nie chcesz nic robić, wtedy po prostu nic nie robisz. Nie jesteś zobowiązany by jechać do pracy i słuchać rozkazów szefa. Ty ustalasz zasady. 

Ten rodzaj wolności nie jest jednak dla wszystkich. Wielu ludzi po prostu sobie nie radzi bez reguł nakładanych w pracy lub przez społeczeństwo. Jeśli zamierzasz być pełnoetatowym traderem musisz stworzyć swoją własną życiową strukturę i rutynę. Ci którzy to ogarną, doświadczą prawdziwej wolności. Jeśli jednak nie potrafisz sam wystartować oraz się motywować, będziesz toczył walkę z tym aspektem tradingu.

Dwie najlepsze rzeczy w tradingu jeśli o mnie chodzi to podróżowanie i minimalizm. Zaadaptowałem minimalistyczne podejście do tradingu i ogólnie do życia. Uwielbiam mieć wybór ‘normalnego’ skromnego życia i radości z podróżowania. Trading daje mi wolność, by być zdolnym do podróżowania kiedy i gdzie chce, a jedyne czego potrzebuje to mój laptop lub iPad do zarządzania pozycjami i analizowania wykresów. Minimalistyczny styl życia i podejście do tradingu wykazują synergię, która pomaga zachować czysty umysł oraz pozostawać spokojnym i skupionym w czasie handlowania.

8. Możesz trade’ować aż do śmierci – nie pracujesz ciężko fizycznie

Fakt, że trading może być wykonywany przez młodych jak i starszych ludzi jest dodatkowym atutem. Jeśli jesteś traderem, naprawdę nie musisz przechodzić ‘na emeryturę’, jeśli nie chcesz. Możesz handlować przez całe życie, ponieważ nie jest oczywiście ciężka, fizyczna praca i może być wykonywana z domu. Tak więc stanie się profesjonalnym traderem zapewnia Ci potencjał do generowania dochodu przez całe życie.

9. Równe szanse dla wszystkich

Nie musisz uzyskać dyplomu z luksusowej uczelni, by stać się odnoszącym sukcesy traderem. To wymaga determinacji, wytrwałości i przede wszystkim dyscypliny oraz cierpliwości. Trading jest naprawdę miejscem, gdzie możliwości są wyrównane. Każdy kto chce zostać traderem może uczyć się od podstaw, nie są wymagane żadne ‘warunki’. Niektórzy z najlepszych światowych traderów nie mają formalnie wyższego wykształcenia, więc nawet wyrzuceni za złe wyniki z uczelni mogą odnieść sukces jako traderzy, jeśli chcą tego wystarczająco mocno. 

Tak więc trading oferuje realne szanse dla każdego na świecie, kto szuka odmiennej drogi w życiu, drogi do prawdziwej wolności od dzisiejszych nadmiernie ustrukturyzowanych ‘norm’ społecznych.

10. Dawanie innym

Bycie odnoszącym sukcesy traderem umieszcza cię w bardzo dogodnej pozycji, by pomagać innym ludziom. Nie mówię tylko o finansowej pomocy twoim przyjaciołom i rodzinie (co też jest bardzo fajne), masz możliwość przekazywania im swoich umiejętności. Coś co mogą wykorzystać do budowania własnej, realnej wolności tak jak ty to zrobiłeś. Nie jest to tylko z korzyścią dla nich, gdyż przynosi również dla ciebie ogromną wewnętrzną satysfakcję. Jest to też jeden z powodów, dla którego rozpocząłem nauczanie ludzi jak handlować korzystając z mojego kursu price action i internetowej społeczności traderów. Życie nie jest satysfakcjonujące, chyba że możesz pomóc innym i odmieniasz ich życie, a to jest z pewnością mój cel, który wdrażam przez witrynę Learn To Trade The Market.

Więcej od Niala Fullera:

Ten post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera i opiera się na jego własnych strategiach tradingu price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “10 Reasons Why it Rocks To Be a Trader


Nial Fuller AuthorNial Fuller jest profesjonalnym traderem, coachem i autorem. Jest również założycielem oraz CEO Learn to Trade the Market, czołowego serwisu poświęconego edukacji tradingowej, skupiającego 20.000 tysięcy uczniów oraz 250.000 czytelników miesięcznie.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here