Naga Markets10 faworytów z GPW na październik - zestawienie BM BNP Paribas BPBiuro Maklerskie BNP Paribas BP dokonało sporych zmian w swojej liście 10 spółek z GPW – faworytów na miesiąc październik. Względem poprzedniego zestawienia, listę opuściły: JSW, Grupa Kęty, Pekabeks, Benefit Systems i Selvita. Poniżej streszczenie powodów usunięcie tych spółek oraz uzasadnienie dla nowych 5 faworytów na jesień.

Powodem usunięcia JSW z grona faworytów jest po prostu realizacja zysków po sporym, skokowym wzroście notowań. Benefit został usunięty z listy z powodu ryzyka związanego z kolejną falą pandemii:„Pomimo dobrych (w naszej ocenie) wyników za 2Q i odbudowy bazy użytkowników, rynek może cały czas obawiać się wpływu kolejnych fal pandemii na rynek fitness oraz rosnącej konkurencji ze strony PZU i Medicover” – uważają analitycy.

Grupa Kęty opuściła listę z powodu rosnących kosztów energii i surowców, co ma się przełożyć na spowolnienie dynamiki poprawy wyników w kolejnych okresach. Powodem jest też rezygnacja ze sprzedaży Segmentu Opakowań Giętkich.

Pekabex opuścił grono faworytów po publikacji słabszych niż oczekiwano wyników za II kwartał:

„Wyniki 2Q’21 mocno nas rozczarowały – zakładaliśmy, że szybka rotacja portfela zamówień i wysoki popyt pozwolą na lepszą obronę marży. Pomimo zapewnień zarządu o poprawie rentowności w kolejnych kwartałach, uważamy, że rynek będzie oczekiwał do publikacji kolejnych wyników z ewentualną poprawą wyceny spółki” – komentują analitycy.

Z kolei Selvita opuszcza listę z uwagi na realizację zysków, a także znalezienie spółki o wyższym potencjale dalszego wzrostu. Zdaniem ekspertów, spółka powinna nadal dobrze sobie radzić, ale w krótkim terminie, wiele pozytywów jest już w cenie.

Przejdźmy więc do aktualnej listy. Do grona poprzednich spółek obecnych w zestawieniu czyli AB, Artifex Mundi, Auto Partner, Budimex, a także Wielton – dołączają: BoomBit, Develia, GPW, InterCars i LiveChat. Poniżej krótkie uzasadnienie dodania spółki do grona faworytów.

invest

BoomBit atrakcyjny po przecenie

„Zwracamy uwagę, iż bezpośrednie koszty pozyskania gracza wracają do normy po okresie zawirowań, na co wpłynęła zmiana w polityce prywatności Apple. Powyższe stwarza przestrzeń do poprawy rentowności UA w kolejnych miesiącach. BoomBit posiada solidny pipeline gier, co przekłada się na oczekiwania spółki względem lepszych wyników w drugiej połowie 2021 roku. Nasze oczekiwania również wskazują na poprawę wyników, szczególnie w ostatnim kwartale. Po ostatniej przecenie akcji uznajemy walory za atrakcyjne – tłumaczą ekonomiści BM BNP Paribas BP.

boombit
Notowania BoomBit coraz bliżej tegorocznej linii trendu

Develia z nową strategią

„W ostatnich kwartałach spółka pozytywnie zaskoczyła skalą sprzedaży – w samym 2Q21 sprzedała 482 lokali (+330 proc. r/r), a po 1H21 sprzedaż stanowi blisko 60 proc. planu rocznego. W 2Q21 Develia przekazała ponad 360 mieszkań (+490 proc. r/r), a zarząd podtrzymał cele przekazań ok. 1.900 mieszkań w całym roku i ich wzrost w 2022 r. Pozytywnie oceniamy perspektywy sektora mieszkaniowego w najbliższych kwartałach oraz realizację przyjętej strategii w zakresie sprzedaży projektów komercyjnych i większych inwestycji w segmencie mieszkaniowym” – zaznaczają eksperci BM BNP Paribas BP.

GPW – wyższe obroty w drugiej połowie roku

„Kurs akcji spółki w ostatnim okresie dyskontuje niższe obroty na akcjach w okresie wakacyjnym jak i perspektywę wyższych kosztów w ostatnim kwartale roku, co pozostaje sezonową zależnością. Uważamy, że obecnie rynek zbyt pesymistycznie podchodzi do prognoz względem obrotu w przyszłych kwartałach. Ponadto dużą wartość opcyjną mają prowadzone przez GPW projekty jak m.in. Global Connect, czyli listowanie na warszawskiej giełdzie akcji spółek zagranicznych bez zgody emitenta. Po ostatniej przecenie akcji uznajemy walory za atrakcyjne” – tłumaczą eksperci.

LiveChat po 30% przecenie

„Uważamy, że przecena akcji LiveChat, która od szczytu sięgnęła blisko 30 proc. dyskontuje spowalniającą dynamikę wzrostu w ostatnich kwartałach. Zwracamy uwagę, że spółka pozostaje bardzo dobrze spozycjonowania względem procesu cyfryzacji przedsiębiorstw, która niezależnie od przebiegu pandemii koronawirusa, będzie kontynuowana w kolejnych latach” – tłumaczą analitycy.

livechat
Kurs LiveChat walczy o wybicie ponad czytelny opór

Auto Partner – dotychczasowe trendy utrzymają się

„Otoczenie pandemii sprzyja utrzymaniu wcześniejszych trendów na rynku aftermarket (wysoki wiek aut, niższe rejestracje nowych pojazdów, odroczenie napraw, niższa popularność komunikacji zbiorowej), co przy poprawie bilansu oraz optymalizacji kosztowej, w tym poprawie zarządzania kapitałem obrotowym będzie wsparciem wyników w najbliższych kwartałach. W 1Q21 sprzedaż wzrosła r/r o blisko 30 proc., natomiast w 2Q21 przyniósł dynamikę ponad 40 proc. r/r. Przełożyło się to na znaczną poprawę wyniku operacyjnego (+48,5 proc. r/r) oraz netto (+51,4 proc. r/r). Oczekujemy utrzymania dotychczasowych tendencji dwucyfrowego wzrostu rezultatów w kolejnych kwartałach” – uważają autorzy zestawienia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here