Naga MarketsMultimiliarder, guru giełdy. Człowiek, którego ruchy obserwuje cały rynek. Obecnie czwarta najbogatsza osoba na świecie z majątkiem wartym ponad 60 miliardów dolarów. Warren Buffet – człowiek, który rządzi giełdą. Poniżej przedstawiamy listę ciekawostek na jego temat.

Te artykuły również Cię zainteresują

  1. 99% swojego majątku Buffet zdobył po swoich pięćdziesiątych urodzinach. Już wcześniej był multimilionerem, ale miliardy zaczął zarabiać dopiero po przekroczeniu pięćdziesiątki. Jak widać, nigdy nie jest za późno, żeby wejść na szczyt.
  2. Berkshire Hathaway – spółka inwestycyjna w której prezesem jest Buffet – w ciągu 44 lat istnienia tylko raz miała niższą 5-letnią stopę zwrotu od S&P 500 -najważniejszego amerykańskiego indeksu giełdowego.
  3. Majątek Buffeta (63,6 mld USD) jest wart więcej, niż PKB Ghany i Kambodży razem wzięte.
  4. W 2013 roku Warren Buffet zarabiał przeciętnie 37 mln USD w ciągu dnia. Za swoją dniówkę mógłby wyremontować Most Łazienkowski w Warszawie.
  5. Warren Buffet gra na giełdzie długo. Bardzo długo. Pierwszych inwestycji dokonał w 1941 roku, zanim jeszcze Stany Zjednoczone dołączyły do walk w II Wojnie Światowej.
  6. Warren Buffet to znany filantrop. W trakcie swojego życia przekazał 20 mld USD na cele charytatywne. Jedynie Bill Gates przeznaczył więcej na filantropię.
  7. Buffet inwestuje w odnawialną energię. Ostatnio pojawiły się głosy mówiące o tym, że ma zamiar podwoić wysokość swoich inwestycji do łącznej wysokości 30 mld USD. Ta kwota pozwoliłaby na budowę II linii metra w Warszawie. 5 razy.
  8. Rok temu singapurski multimilioner był w stanie zapłacić 2,2 mln USD za możliwość zjedzenia obiadu z Buffetem. Za tę kwotę mógłby wyżywić 30000 singapurskich dzieci przez miesiąc.
  9. Gdybyś zainwestował 1000 USD w akcje Berkshire Hathaway w roku 1970, dziś Twoje akcje warte by były 4,86 mln USD.
  10. Warren Buffet obiecał, że po śmierci 99% jego majątku zostanie przekazane na cele charytatywne.

Bądź jak Warren Buffet – graj na akcjach dzięki TMS

berkshire
Jeśli masz wolne 190 000 USD, możesz kupić jedną akcję spółki Berkshire Hathaway


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here