Naga MarketsNadejście nowego roku oznacza, że jesteśmy starsi i mądrzejsi niż jeszcze 12 miesięcy temu. Początek nowej dekady to dla wielu także okres planów i prognoz, w tym również inwestycyjnych. To właśnie dlatego na przestrzeni ostatnich tygodni media zalała fala projekcji dot. przyszłej ceny Bitcoina. 


Warto przy tej okazji przypomnieć o prognozie (a właściwie zakładzie z całym światem) Johna McAfee’ego. Znany biznesmen uważa, że kurs najstarszej z walut wirtualnych osiągnie do końca bieżącego roku 1 mln USD. W przeciwnym razie zje swojego penisa. Tak przynajmniej twierdzi.

10 argumentów przeciwko kryptowalutm

Tymczasem, na kanale VETO pojawił się nowy odcinek czwartku z Bitcoinem, w którym Maciej “Wapniak” Wapiński przedstawia argumenty przeciwko kryptowalutom. W rolę swego rodzaju obrońcy wirtualnych aktywów wciela się natomiast Lech Wilczyński, który stara się odeprzeć wszelkie obiekcje, a tych jest aż dziesięć, w tym m.in.:

  1. Kopanie zżera prąd i zabija planetę
  2. Wahania kursu są tak duże, że zniechęcają do wykorzystywania kryptowalut w codziennych mikropłatnościach
  3. Giełdy wymagają AML i nic nie można anonimowo wymienić
  4. Niewiadomo kto to stworzył
  5. Bitcoin nigdy nie będzie walutą międzynarodową ponieważ obsługuje tylko 7 transakcji na sekundę
  6. Bitcoin jest podatny na awarie sprzętowe i brak dostępności prądu czy internetu
  7. Wszystkie transakcje można śledzić lepiej niż skarbówka konta bankowe
  8. Opłaty za używanie są z tzw. “dupy” np. 200 zł za przesłanie 1 zł
  9. Komputery kwantowe shackują wszystkie klucze prywatne i będzie po BTCtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeksy koniunktury nie nastrajają pozytywnie
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) – korekta sylwestrowej zwyżki i coś jeszcze?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here