Naga Markets1 mld BTC zmienił adres pierwszy raz od 5 lat. Chodzi o 69 Bitcoinów z portfela Silk RoadStało się coś zaskakującego. Aż 1 miliard USD w bitcoinch z portfela Silk Road został stamtąd ruszony i to po raz pierwszy do 2015 r.

  • Silk Road upadło kilka lat temu. Środki z platformy były unieruchomione na jednym adresie przez pięć lat.
  • Teraz ktoś ruszył z nich ok. 1 mld USD w BTC.
  • Ponoć może być to efekt włamania hakerskiego.

Silk Road: ktoś ruszył Bitcoiny (BTC) należące niegdyś do platformy

Anonimowy użytkownik kryptowalut właśnie przeniósł aż 69 370 bitcoinów z adresu powiązanego z rynkiem Silk Road, który ostatnio stał się popularnym celem hakerów.

Według raportu firmy CipherTrace z 3 listopada, niedawny ruch obejmuje tylko dwie transakcje o łącznej wartości 69 370 bitcoinów (BTC) – czyli ponad 960 milionów dolarów w momencie publikacji tego tekstu. Obie wypłaty wyszły z adresu związanego z rynkiem Silk Road, który został zamknięty przez FBI w 2013 roku. Tajemniczy użytkownik kryptowalut najpierw wysłał 1 BTC – prawdopodobnie w ramach transakcji testowej – przed przeniesieniem reszty coinów.

Firma nie wyklucza tego, że ktoś włamał się na adres Silk Road:

„Te ruchy mogą prawdopodobnie oznaczać, że właściciel portfela przenosi fundusze na nowe adresy, aby uniemożliwić hakerom dostęp do pliku wallet.dat lub że hakerzy już włamali się do pliku”.

Fundusze “Jedwabnego Szlaku” znajdowały się w portfelu, który krąży wśród hakerów od ponad dwóch lat. We wrześniu użytkownik Twittera, który twierdził, że ma ten plik wallet.dat, odezwał się do społeczności kryptowalut w celu uzyskania rozwiązań, jak uzyskać dostęp do ponad 69 000 coinów.

Historia Jedwabnego Szlaku

Silk Road było rynkiem darkwebowym, na którym użytkownicy mogli kupować i sprzedawać nielegalne towary, takie jak broń, narkotyki czy informacje o skradzionych kartach kredytowych. Ross Ulbricht, założyciel serwisu, odsiaduje obecnie dwa wyroki dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego po tym, jak został uznany winnym prania pieniędzy, włamań ma cudze komputery i spisku w celu handlu narkotykami. Do dziś publikuje za pomocą pośredników swoje analizy kursu BTC i całego rynku kryptowalut.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here