Naga Markets1 Bitcoin w niemal 800 tys. portfeli. BTC bije kolejne rekordy popularnościPod koniec lutego niemal 800 tysięcy adresów kryptowalutowych posiadało wartość co najmniej jednego Bitcoina. W tym samym czasie ilość niepustych adresów BTC (zasilonych jakąkolwiek kwotą) osiągnęła rekordowy poziom 29 milionów, co jest wyższym pułapem niż w 2017 kiedy Bitcoin osiągał rekordowe poziomy cenowe, wyniki z danych Glassnode.


Bitcoin rośnie na popularności wśród najmniejszych. Spadek ilości adresów z największa ilością BTC

Portal Glassnode prezentuje szereg ciekawych statystyk dotyczących liczby Bitcoinowych adresów oraz zaangażowania kapitałowego ich posiadaczy. Łączna liczba dostępnych adresów BTC przekracza 615 milionów, z czego niemal 29 milionów posiada jakiekolwiek środki. Wśród nich co prawda tylko 800 tysięcy posiada co najmniej jednego pełnego Bitcoina, wartość ta jednak nigdy nie była tak wysoka:

Liczba portfeli posiadających co najmniej jednego Bitcoina. Źródło: Glassnode

Ciekawie prezentuje się również wykres podsumowujący portfele non-zero balance, o których wspomniano powyżej. Ostatni szczyt był skorelowany bezpośrednio z cenami Bitcoina i osiągnięty w grudniu 2017 roku, kiedy ilość portfeli BTC z jakimikolwiek funduszami wyniosła niespełna 28 milionów. 27 miesięcy później, gdy Bitcoin jest dwukrotnie tańszy wartość ta osiągnęła nowe szczyty, przekraczające dotychczasowe rekordy o około milion nowych adresów.

Liczba portfeli non-zero balance. Źródło: Glassnode
Liczba portfeli non-zero balance. Źródło: Glassnode

155 tysięcy adresów posiada 10 Bitcoinów, jedynie 2000 adresów posiada 1000 lub więcej

Im wyższa liczba Bitcoinów zgromadzonych w ramach jednego adresu, tym naturalnie mniejsza liczba adresów wpasowujących się w tę statystykę. Przykładowo w sieci istnieje 155 tysięcy portfeli z balansem co najmniej 10 BTC i 16 tysięcy z balansem co najmniej 100 BTC.

W grupie najbardziej elitarnych posiadaczy Bitcoina, którzy zgromadzili na swoich rachunkach 1000 lub więcej Bitcoinów, znajduje się niewiele ponad 2 tysiące adresów. Oznacza to, że są nowe warte co najmniej 35 milionów złotych. Jako ciekawostkę warto podać również fakt, że ponad 10 tysięcy BTC znajduje się w tylko 100 portfelach.

O ile ilości adresów z niewielkimi depozytami cały czas rosną, to w przypadku większych wartości BTC, daleko im do historycznych maksimów. Liczba portfeli z co najmniej 10 Bitcoinami utrzymuje się na tych samych poziomach od dwóch lat, w 2017 aż 2 tysiące więcej adresów posiadało co najmniej 100 BTC i jedynie statystyka dla BTC +1 tys. jest w miarę zbliżona do rekordów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 22 lutego 2020 r.
Następny artykułKurs dolara i euro czekają na ważne dane. PLN z szansą na odbicie?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here