Naga Markets

0x notowania


Twórcy i cel 0x

Współzałożycielami 0x są Will Warren i Amir Bandeali, z których pierwszy jest CEO, a drugi CTO. Warren przeprowadzał badania fizyki stosowanej w Los Alamos National Laboratory po studiach inżynierii mechanicznej na UC w San Diego. Bandeali ukończył studia na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign.

Kiedy Warren i Bandeali współtworzyli 0x Project w październiku 2016 roku, zrobili to w nadziei, że świat pozwoli na wymianę każdego aktywa w ramach bloku Ethereum. Idealnie byłoby, gdyby 0x umożliwiło wymianę wszystkiego, od cyfrowych przedmiotów w grach, przez akcje, po złoto i waluty fiducjarne. Współzałożyciele 0x doceniając rozwój zdecentralizowanej wymiany dostrzegli szansę i mają nadzieję rozwiązać problem nieefektywności zdecentralizowanych giełd kryptowalut, a także niezdolności różnych giełd do wspólnej pracy.

Co odróżnia scentralizowane i zdecentralizowane giełdy?

Scentralizowane giełdy kryptowalutowe są najbardziej rozpowszechnione i zarządzane przez jeden podmiot, który z kolei narażony jest na awarie. Użytkownicy scentralizowanych giełd deponują środki bezpośrednio na giełdzie, a następnie giełda staje się odpowiedzialna za realizację zleceń kupna i sprzedaży w czasie rzeczywistym. Dużym ryzykiem związanym ze scentralizowanymi giełdami jest ich podatność na hakowanie lub front-running prowadzone przez administratora.

XTB

Zdecentralizowane wymiany zostały opracowane w celu rozwiązania problemu podatności na kradzież. Dzięki temu rodzajowi wymiany kryptowalut użytkownicy mają kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Zamiast przesyłać pieniądze bezpośrednio do portfela kontrolowanego przez jeden podmiot (giełdę), użytkownicy polegają na cyfrowych podpisach, aby bezpośrednio autoryzować zlecenia handlowe. Nic dziwnego, że centralne wymiany są bardzo szybkie, zdecentralizowane są wolniejsze.

Czy jest 0x Project?

Projekt 0x jest zbliżóny do zdecentralizowanej giełdy kryptowalut ale ma zauważalne różnice. 0x rozwiązuje główne problemy związane z wymianą na zdecentralizowanych platformach: są one kosztowne, powolne, niepłynne i nie mogą ze sobą współpracować. Każde dostosowanie lub nowe zamówienie na takich giełdach przechodzi przez blockchain, co powoduje opłaty transakcyjne.

Protokół 0x rozwiązuje te problemy. Protokół ten można zastosować do wszystkich zleceń przekazywanych poza blockchain. To znacznie przyspiesza proces i eliminuje niektóre niepotrzebne opłaty transakcyjne.

Ponieważ 0x eliminuje opłaty transakcyjne, istnieje możliwość, że 0x pobierze opłatę za użytkowanie. Jednak 0x nie pobiera żadnych opłat za używanie ich protokołu; to jest darmowe. Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś zdecyduje się utworzyć zdecentralizowaną giełdę kryptowalut za pomocą protokołu 0x, może pobierać opłaty.

0x OTC

Oprócz protokołu 0x, zespół stworzył także 0x OTC, produkt skierowany do konsumenta, który używa protokołu 0x. 0x OTC pozwala uczestnikom na wymianę tokenów Ethereum bez konieczności korzystania z Relayera (twórca zdecentralizowanej giełdy wykorzystującej protokół 0x), pod warunkiem, że łączy się on bezpośrednio z kontrahentem. 0x jest prosty w użyciu. Wyślij link do swojego kontrahenta, aby wygenerować i wysłać zamówienie.

Czym są tokeny 0x (ZRX)?

Innym aspektem projektu 0x jest unikalny token 0x Ethereum, znany jako ZRX. Ten znacznik informuje o tym, w jaki sposób użytkownicy płacą opłaty transakcyjne dla Relayers. Jest to również zdecentralizowana forma zarządzania systemem aktualizacji protokołu 0x.

Token został wprowadzony 15 sierpnia 2017 r. Istnieje stała podaż na poziomie jednego miliarda ZRX.

Informacje podstawowe o 0xŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCiąg dalszy spadków na notowaniach litecoin
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets 12-16.03.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here