Naga MarketsAkcjonariusze 01Cyberaton, notowanego na rynku NewConnect generalnego wykonawcy elektrowni i mikroinstalacji fotowoltaicznych, zdecydowali o emisji aportowej w zamian za pakiet 64,35% udziałów w spółce T&T Proenergy, działającej od 2011 r. w branży PV. Akwizycja wpisuje się w strategię rozwoju spółki i pozwoli stworzyć silną grupę kapitałową realizującą kompleksowe inwestycje fotowoltaiczne. Nowy podmiot będzie działał pod nazwą 01 Cyberaton Proenergy.

Nowy podmiot będzie działał pod marką 01 Cyberaton Proenergy

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy 01Cyberaton zdecydowało o podwyższeniu kapitału o 53,6 mln zł do 101,4 mln zł poprzez emisję 6.696.421 akcji imiennych serii V o wartości nominalnej 8 zł za sztukę, w drodze subskrypcji prywatnej bez prawa poboru (nowa łączna liczba akcji wyniesie 12.679.747). Akcje serii V zostały objęte przez Romana Tabakę (obecnego prezesa 01Cyberaton) i pokryte wkładem niepieniężnym w postaci 64,35% udziałów w T&T Proenergy. 01Cyberaton prowadzi również działania zmierzające do objęcia pozostałych 35,6% udziałów w spółce. Wartość pakietu 100% udziałów w T&T Proenergy została oszacowana przez biegłego rewidenta na 83,3 mln zł.

– Zdecydowaliśmy o włączeniu T&T Proenergy do 01Cyberaton, by stworzyć silną grupę kapitałową i umocnić naszą pozycję na rosnącym rynku fotowoltaicznym. To dla nas strategiczna i długoterminowa inwestycja. Liczymy na synergie i skokowy wzrost skali biznesu 01 Cyberaton Proenergy – mówi Roman Tabaka, prezes 01 Cyberaton Proenergy i dodaje – Po wniesieniu aktywów T&T Proenergy będziemy skupiać się na realizacji własnych elektrowni fotowoltaicznych, które będą generować stabilny dochód w kolejnych latach. W I połowie 2021 r. chcemy zakończyć budowę 19 MW własnych mocy. Równolegle przygotowujemy kolejne projekty o mocy ponad 200 MW.

01Cyberaton zajmuje się kompleksową realizacją projektów fotowoltaicznych, począwszy od dużych instalacji deweloperskich do przydomowych mikroinstalacji fotowoltaicznych. We wrześniu br. 01Cyberaton podpisał list intencyjny ze spółką Dekpol w sprawie podjęcia współpracy w zakresie wspólnej budowy elektrowni fotowoltaicznych o mocy 500 MW.
T&T Proenergy to generalny wykonawca elektrowni fotowoltaicznych i mikroinstalacji o łącznej mocy ponad 18 MW. Spółka opracowuje, buduje i prowadzi małe i duże projekty fotowoltaiczne dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Kompleksowo obsługuje inwestorów na każdym etapie projektu, począwszy od przygotowania dokumentacji i pozyskania finansowania do montażu i oddania gotowej instalacji do użytkowania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 traci w środę rano 0,4%. Alior liderem wzrostów (+2,1%)
Następny artykuł7Levels w drugiej publicznej ofercie sprzedaży akcji planuje pozyskać do 4 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here