Naga Markets01Cyberaton działa na rynku małej energii odnawialnej. Działalność spółki obejmuje dystrybucję rozwiązań technicznych, inwestycyjnych i projektowych elektrowni wiatrowych i słonecznych dla gospodarstw domowych.

01cybaton

Kurs spółki wzrósł od początku bieżącego roku o 320%. Obecnie cena oscyluje w rejonie 5 zł, gdzie wykształcił się pewien opór. Na razie reakcja podażowa jest niezwykle skromna, a korekta dokonuje się przy spadku obrotów. Podobny schemat rozgrywany był już kilka razy. Jeżeli więc cena znowu zacznie rosnąć razem z obrotami, może to oznaczać, że trend wzrostowy jeszcze nie wyczerpał swojego potencjału. Skąd tak silne zrosty? Spółka wprawdzie zanotowała poprawę wyników, jednak nie to jest najważniejsze. Od pewnego czasu trwa hossa na fotowoltaikę.

Ruchy na spółkach zajmujących się tą tematyką można było zauważyć tuż po nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zainteresowanie fotowoltaiką w naszym kraju rośnie w szybkim tempie, a perspektywy dla branży są bardzo obiecujące. Oczywiście nie tylko Cyberaton zyskał na hossie, jego zachowanie wpisuje się po prostu w ruchy całego sektora. Jest to dość niewielki podmiot i warto pamiętać o jego przeszłości, w tym częstych zawieszeniach notowań. Na razie jednak nic niepokojącego na wykresie się nie dzieje. Warto obserwować lidera tej hossy czyli spółkę Columbus. Mamy pewną korelację i tam także nie dzieje się na razie nic niepokojącego. Wydaje się, że bardziej realnym scenariuszem niż zakończenie trendu, jest raczej szyki atak na okolice 5 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here