Naga Markets01Cyberaton działa na rynku małej energii odnawialnej. Działalność spółki obejmuje dystrybucję rozwiązań technicznych, inwestycyjnych i projektowych elektrowni wiatrowych i słonecznych dla gospodarstw domowych.

cyberaton

Notowania spółki silnie rosną od dłuższego czasu. Podobne zachowanie wykazują spółki, które prowadzą zbliżoną działalność związaną z odnawialnymi źródłami energii. Warto spojrzeć choćby na kurs lidera branży czyli firmy Columbus, także notowanej na NewConnect. Wszystko za sprawą hossy wśród spółek zajmujących się OZE, co nie dziwi biorąc pod uwagę duży wzrost tego rynku w naszym kraju, a także fakt, że jesteśmy na początku drogi i perspektywy rozwoju OZE w Polsce są nadal spore, a według analiz wzrost tego rynku ma trwać nawet kolejne 20 lat. Wzrost zainteresowania m.in. fotowoltaiką widać w wynikach spółki, które rosną od 2018 roku. Pierwsze dwa kwartały to wzrosty przychodów o około 200%, a zysku netto nawet o 6000% w drugim kwartale. Dzięki OZE spółka otrzymała drugie życie i wyraźnie zyskuje na wartości. Z negatywnych spraw, warto przypomnieć jedynie jej historię, pełną zawieszeń notowań czy też opóźnień w publikacji raportów. Jest to jednak przeszłość, a obecnie wydaje się, że dopóki lider czyli Columbus będzie napędzać wzrosty, dotąd także Cyberaton powinien zyskiwać. Na wykresie niedawno doszło do wybicia ponad poprzedni szczyt, wszystko więc wskazuje na to, że niebawem cena sięgnie przynajmniej poziomu 3 zł.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: Akcje PGE znowu tanieją. Spółka podtrzymuje plany dywidendowe

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here