Naga MarketsWedług opinii panującej na rynkach, wcale nie jest za wcześnie, by zacząć ubezpieczać się przed opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanie.

Zarówno analitycy z Commerzbank jak i UBS doradzają swoim klientom, by ci zachowali więcej ostrożności w czasie tak zwanej debaty o Brexicie i ostrzegają przed ewentualnym zjazdem funta szterlinga gdy będzie się ona zbliżała.
Analitycy z RBS poszli o krok dalej i proponują inwestorom już teraz zabezpieczać się przed podwyższoną zmiennością i niepewnością jakiej oczekują w obliczu kampanii związanej z referendum.
Jak mówi Andrew Roberts z londyńskiego oddziału RBS:
“Chcemy się upewnić, że jesteśmy gotowi na to wydarzenie. Powinniśmy widzieć już teraz, że są pozyocje, które możemy zająć, by zyskać przewagę, dopóki ‘na radarach jest jeszcze spokój’.” 

[pullquote]Na parach z GBP można spekulować w HFT Brokers[/pullquote]Mając na uwadze rosnące poparcie w sondażach dla wycofania się Wielkiej Brytanii z UE, Clement Mary-Dauphin z RBS przygotował tanie i powoli wygasające opcje, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi spadkami związanymi z Brexitem. Opcje wygasną miedzy końcem 2016, a początkiem 2017 roku, to jest w okresie, który RBS widzi jako prawdopodobny czas odbycia się referendum.

Spadki na funcie są prawdopodobne gdyż zagraniczni inwestorzy nie bedą chętni do posiadania aktywów w postaci tej waluty przed referendum. Gdyby jednak do niego doszło i Wielka Brytania opuściłaby Unie Europejską to zjazd byłby prawdopodobnie jeszcze większy. Ponadto ucierpiałyby obligacje rządowe tego kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z powyższym Mary Dauphin z RBS uważa, że Bank Anglii będzie zaostrzał politykę biorąc pod uwagę niepewność związaną z Brexitem.
Royal Bank od Scotland nie wyraża jednak jeszcze żadnej opinii, czy Brexit jest prawdopodobny czy nie. Aktualnie nawet samo referendum nie jest jeszcze w centrum uwagi. Mimo to, jak twierdzi Mary Dauphin “To właśnie dlatego sugerujemy wcześniej się ubezpieczyć.”


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here